Medarbetare

Ledning

Johan Hellsten
VD
0300 - 742 21
johan@hellstengears.com

Talar svenska, engelska, finska och franska

Matias Hellsten
Delägare
0300 - 742 26
matias@hellstengears.com

Talar svenska, finska, franska och engelska

Erik Hellsten 
Delägare
0300 - 742 30
erik@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och tyska

Kundtjänst och utesälj

Calle Manninen 
Kundtjänstansvarig, Sverige och Finland
0300 - 742 20
calle@hellstengears.com

Talar  svenska, finska och engelska

Peter Ekblom
Kundtjänst
0300 - 742 20
peter@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Sofie Skylvik 
Kundtjänst
0300 - 742 20
sofie@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Jean Kjellsson
Utesälj
0300 - 40 43 11
jean@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Produkt, produktion och reklamation

Matias Hellsten
Produktchef
0300 - 742 26
matias@hellstengears.com

Talar svenska, finska, engelska och franska

Wictor Arehammar
Produktspecialist
0300 - 40 44 19
wictor@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Pete Janes
Specialistmekaniker
pete@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Peter Ekblom
Reklamationsansvarig
0300 - 742 20
peter@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Lager och logistik

Elizabeth Edvardsson
Lager- och logistikansvarig
0300 - 40 43 15
elizabeth@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och spanska

Lars-Jörgen Wigertz
Lager- och logistikmedarbetare
0300 - 40 43 14
lars-jorgen@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Ekonomi

IT

Ulrika Schroeder
Ekonomiansvarig
0300 - 40 43 10
ulrika@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Erik Hellsten 
IT-ansvarig
0300 - 742 30
erik@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och tyska

Marknad

Ann-Sofie Skoglund
Marknadskoordinator
0300 - 40 43 13
annsofie@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och holländska

ADRESS

Hellsten Gears AB
Varbergsvägen 416
439 73 Fjärås

KONTAKT

0300 - 742 20
sales@hellstengears.com

FÖLJ OSS

Nyhetsbrev
LinkedIn