Medarbetare

Kundtjänst

Calle Manninen 
Kundtjänstansvarig Sverige och Finland
0300 - 742 20
calle@hellstengears.com
Talar  svenska, finska och engelska

Peter Ekblom
Kundtjänst / Reklamationsansvarig
0300 - 742 20
peter@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Sofie Skylvik 
Kundtjänst
0300 - 742 20
sofie@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Jean Kjellsson
Key Account Manager / Utesälj
0300 - 40 43 11
jean@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Produktion och lager

Matias Hellsten
Produktchef
0300 - 742 26
matias@hellstengears.com
Talar svenska, finska, engelska och franska

Wictor Arehammar
Produktspecialist
0300 - 40 44 19
wictor@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Lars-Jörgen Wigertz
Lager/logistik
0300 - 742 20
lars-jorgen@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Elizabeth Edvardsson
Lager/logistik
elizabeth@hellstengears.com
Talar svenska, engelska och spanska

Pete Janes
Specialistmekaniker
pete@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Ledning

Johan Hellsten
VD
0300 - 742 21
johan@hellstengears.com
Talar svenska, engelska, finska och franska

Matias Hellsten
Produktchef
0300 - 742 26
matias@hellstengears.com
Talar svenska, finska, franska och engelska

Erik Hellsten 
Affärsutveckling
0300 - 742 30
erik@hellstengears.com
Talar svenska, engelska och tyska

Ola Hellsten
Specialistmekaniker
070 - 424 56 59
ola@hellstengears.com
Talar svenska, finska och engelska

Ekonomi

Ulrika Schroeder
Ekonomiansvarig
0300 - 40 43 10
ulrika@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Marknad

Ann-Sofie Skoglund
Marknadskoordinator
0722 - 41 54 18
annsofie@hellstengears.com
Talar svenska, engelska och holländska

ADRESS

Hellsten Gears AB
Varbergsvägen 416
439 73 Fjärås

KONTAKT

0300 - 742 20
sales@hellstengears.com

FÖLJ OSS

Nyhetsbrev
LinkedIn