Medarbetare

Kundrådgivare

Calle Manninen 
Kundtjänstansvarig, Sverige och Finland
0300 - 742 20
calle@hellstenvaxellador.se
Talar  svenska, finska och engelska

Peter Ekblom
Kundtjänst, Sverige
0300 - 742 20
peter@hellstenvaxellador.se
Talar svenska och engelska

Andreas Borrbring 
Kundtjänst, Sverige
0300 - 742 20
andreas@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska och engelska

Sofie Skylvik 
Kundtjänst, Sverige
0300 - 742 20
sofie@hellstenvaxellador.se
Talar svenska och engelska

Jean Kjellsson
Key Account Manager / Utesälj, Sverige
0300 - 40 43 11
jean@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska och engelska

Produktion och lager

Matias Hellsten
Produktchef
0300 - 742 26
matias@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska, finska, engelska och franska

Wictor Arehammar
Produktspecialist
0300 - 40 44 19
wictor@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska och engelska

Stefan Sundqvist
Lager
stefan@hellstenvaxellador.se
Talar svenska och engelska

Elizabeth Edvardsson
Logistik
elizabeth@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska, engelska och spanska

Peter Janes
Specialistmekaniker
pete@hellstenvaxellador.se
Talar svenska och engelska

Ledning

Johan Hellsten
VD
0300 - 742 21
johan@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska, engelska, finska och franska

Matias Hellsten
Produktchef
0300 - 742 26
matias@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska, finska, franska och engelska

Erik Hellsten 
Affärsutveckling
0300 - 742 30
erik@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska, engelska och tyska

Ola Hellsten
Specialistmekaniker
070 - 424 56 59
ola@hellstenvaxellador.se​​​​​​​
Talar svenska, finska och engelska

Ekonomi

Ulrika Schroeder
Ekonomiansvarig
0300 - 40 43 10
ulrika@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska och engelska

Marknad

Ann-Sofie Skoglund
Marknadskoordinator
0722 - 41 54 18
annsofie@hellstenvaxellador.se​​​​​​​​​​​​​​
Talar svenska, engelska och holländska

ADRESS

Hellsten Växellådor AB
Varbergsvägen 416
439 73 Fjärås

KONTAKT

0300 - 742 20
sales@hellstenvaxelador.se

FÖLJ OSS

Nyhetsbrev
LinkedIn