Hellsten Gears logo - small 600px

Medarbetare

Ledning

Johan Hellsten
VD
0300 - 742 21
johan.hellsten@hellstengears.com

Talar svenska, engelska, finska och franska

Matias Hellsten
Delägare
0300 - 742 26
matias.hellsten@hellstengears.com

Talar svenska, engelska, finska och franska

Erik Hellsten 
Delägare
0300 - 742 30
erik.hellsten@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och tyska

Sälj / kundtjänst

Calle Manninen 
Sälj
0300 - 742 20
calle.manninen@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och finska

Linus Hermansson
Sälj
0300 - 742 20
linus.hermansson@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Niklas Sandin
Sälj
0300 - 742 20
niklas.sandin@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Peter Ekblom
Sälj
0300 - 742 20
peter.ekblom@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Produkt & produktion

Matias Hellsten
Produktchef
0300 - 742 26
matias.hellsten@hellstengears.com

Talar svenska, engelska, finska och franska

Wictor Arehammar
Produktspecialist
0300 - 40 44 19
wictor.arehammar@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Lars-Jörgen Wigertz
Produktionsplanering / inköp
0300 - 40 43 14
lars-jorgen.wigertz@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Peter Ekblom
Reklamationsansvarig
0300 - 40 43 16
peter.ekblom@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Pete Janes
Specialistmekaniker
pete.janes@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

Lager och logistik

Elizabeth Edvardsson
Lager- och logistikansvarig
0300 - 40 43 15
elizabeth.edvardsson@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och spanska

Nathalie Berntsson
Lager- och logistikpersonal
0300 - 40 43 18
nathalie.berntsson@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

Eric Alfredsson
Lager- och logistikpersonal
0300 - 40 46 81
eric.alfredsson@hellstengears.com
Talar svenska och engelska

IT

Johan Hellsten
IT-chef
0300 - 742 21
johan.hellsten@hellstengears.com

Talar svenska, engelska, finska och franska

Erik Hellsten 
Utvecklingsansvarig IT-projekt
0300 - 742 30
erik.hellsten@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och tyska

Marknad

Ann-Sofie Skoglund
Marknadskoordinator
0300 - 40 43 13
annsofie.skoglund@hellstengears.com

Talar svenska, engelska och holländska

Zohra Hakimi
Systemutvecklare för marknadsteamet
zohra.hakimi@hellstengears.com
Talar engelska

Ekonomi

Ulrika Schroeder
Ekonomiansvarig
0300 - 40 43 12
ulrika.schroeder@hellstengears.com

Talar svenska och engelska

HR / personal

Sök befintligt jobb eller skicka en spontanansökan.
Sök jobb nu
Kontakta HR-avdelningen.
jobb@hellstengears.com

ADRESS
Hellsten Gears AB
Varbergsvägen 416
439 73 Fjärås

KONTAKT
0300 - 742 20
sales@hellstengears.com

FÖLJ OSS
Nyhetsbrev
LinkedIn